QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
Szukaj 

CH Skałka w Tychach

Apollo-Rida rozpoczyna realizację inwestycji handlowej w Tychach w województwie śląskim. Centrum Handlowe Skałka to około 36 000 mkw. nowoczesnej powierzchni handlowej, której otwarcie planowane jest na koniec 2016 roku.


foto


Jak zapowiada inwestor, Skałka będzie jedyną nowoczesną galerią w Tychach, w centrum miasta. Na inwestycję składać się będzie ponad 90 lokali handlowych, usługowych oraz gastronomicznych zlokalizowanych na jednym poziomie handlowym. Apollo-Rida przygotuje do dyspozycji klientów 1400 miejsc parkingowych, przestrzeń publiczną z amfiteatrem oraz fontannami. Inwestor, w porozumieniu z władzami miasta, zapowiada również przebudowę okolicznych rond. Takie rozwiązanie wpłynie na ogólną poprawę infrastruktury, zarówno w okolicach inwestycji jak i w całym mieście.


Skałka to projekt przygotowany z myślą głównie o mieszkańcach Tychów. Apollo-Rida, posiadając bogate doświadczenie w sektorze centrów handlowych, poprzedziło swoje decyzje dotyczące budowy Skałki szczegółowymi badaniami rynkowymi. Centrum Skałka to inwestycja odpowiednio zaplanowana pod względem wielkości, formatu, miksu branż i najemców, zgodna z oczekiwaniami konsumentów. Obecnie w Centrum działają już dwaj kluczowi najemcy – hipermarket Auchan i sklep budowlany OBI oraz prowadzone są zaawansowane rozmowy z potencjalnymi najemcami.


Jak komentuje prezes Apollo-Rida Rafał Nowicki: Do tej pory Tychy to jedyne miasto z ponad 125 tys. mieszkańców w Polsce, które nie posiada tego typu galerii handlowej. Tym bardziej cieszy nas fakt, że będziemy pierwszymi, którzy zrealizują tak nowoczesny projekt w samym centrum miasta. Z pewnością będzie to najpopularniejsze miejsce zakupów i spotkań w Tychach. Planujemy również budowę amfiteatru oraz ciekawą ofertę rozrywki dla wszystkich mieszkańców – zarówno tą „lekką i przyjemną” jak również realizację różnego rodzaju wystaw, koncertów, itp.


Jak podkreśla Grażyna Melibruda z Jones Lang LaSalle, firmy odpowiedzialnej za komercjalizację obiektu: Dzięki takim przedsięwzięciom jak inwestycja Apollo-Rida umacnia się handlowe centrum miasta. Skałka stanowi przykład głębokich zmian na tyskim rynku handlowym, który przechodzi na kolejny etap rozwoju. Stanie się ona miejscem jeszcze bardziej atrakcyjnym i przyjaznym dla mieszkańców miasta. To nie tylko nowoczesna koncepcja handlu - tworzymy nową przestrzeń, która może przyczynić się do animacji życia społecznego.


Warto również zauważyć, że Skałka daje możliwość zaistnienia w centrum miasta najemcom, którzy poszukują wysokiej jakości lokali handlowych i widzą potencjał rozwoju swojej działalności w takich lokalizacjach. Wielkim atutem projektu jest położenie w sercu miasta i wiążący się z tym szeroki dostęp do środków komunikacji publicznej oraz bardzo dobre połączenie z głównymi arteriami miasta. Nowoczesny projekt budynku z pewnością nada okolicy nową jakość.


Za koncepcję architektoniczną CH Skałka odpowiada międzynarodowe biuro projektowe Bose International, autor takich projektów jak: Silesia City Center, Bonarka City Center, Korona Kielce i wielu innych, a architektem wykonawczym jest biuro architektoniczne Terrabud.


foto


Źródło: Apollo-Rida Poland

13.03.2015


Tagi: CH Skałka, Tychy


ATAL BUSINESS CENTERS - WROCŁAW

foto

Wrocławski biurowiec Krakowska 35 jest już w ostatniej fazie...

BIK PARK WROCŁAW I

giełda

Najnowsza inwestycja Biura Inwestycji Kapitałowych wchodzi w ostatni etap realizacji...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

giełda

Coraz intensywniejsza rozbudowa miast, potrzeba bezproblemowego...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Na stronie Industrial.pl ­udostępniono pierwszy w Polsce Kalkulator Specjalnych Stref...


giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Komfort rodziców, zadowolenie maluchów, a przede wszystkim kształtowanie kultury spożywania rodzinnych...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Kinnarps - europejski lider branży meblowej i Collectomate - polski startup technologiczny...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

SPOTKANIA BIZNESOWE