QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
Szukaj 

CTL Logistics przewiozła koleją 14,15 mln ton ładunków

Grupa CTL Logistics w 2014 r. w Polsce, przewiozła koleją 14,15 mln ton ładunków wykonując pracę przewozową na poziomie 3,5 mld tkm. W ocenie firmy to dobry wynik. Grupa CTL Logistics od kilku lat rozwija swoją kompleksową ofertę logistyczną, w której przewozy kolejowe stanowią tylko część przychodów. Jest to wynik przekształcania firmy przewozowej w operatora logistycznego oferującego szeroki wachlarz usług.


W minionym rok Grupa CTL Logistics koncentrowała się na optymalizacji działalności poszczególnych spółek. Wpłynęło to na znaczący wzrost rentowności Grupy i jej dobre wyniki finansowe. Bieżący rok przyniesie kontynuację tej polityki oraz rozwój oferty dedykowanej poszczególnym klientom.


- W branży logistycznej wyróżnia nas wysoka jakość realizowanych usług, indywidualne podejście do każdego klienta, kompleksowość oferty i profesjonalizm. Jesteśmy zaangażowani w dialog z klientami i otwarci na zmiany. To stanowi o naszej rynkowej sile, którą konsekwentnie będziemy budować. Na rynku usług przewozowych nadal najbardziej istotna jest cena, ale dosyć szybko rośnie grupa klientów, która oczekuje oferty wzbogaconej o dodatkowe elementy i przede wszystkim jakości. Efektem naszej strategii było zmniejszenie tonażu przewożonych ładunków przy jednoczesnym wydłużeniu obsługiwanych tras i poszerzonym wachlarzu usług. Takie podejście wymaga dużej elastyczności od operatora logistycznego, a także dobrej znajomości potrzeb klienta, do czego CTL Logistics jest dobrze przygotowany. W 2015 roku nadal będziemy się rozwijać w tym kierunku. – mówi Jacek Bieczek, Prezes Zarządu CTL Logistics Sp. z o.o.


Rok 2015 będzie bardzo ważny dla CTL Logistics także na rynku niemieckim. Po bardzo dobrym 2014 r. firma przygotowuje się do kolejnych wyzwań. Miniony rok zakończyła z satysfakcjonującymi wynikami. W ciągu dwunastu miesięcy na terenie Niemiec przewiozła koleją ok 2,8 mln ton ładunków, wykonując pracę ponad 916, 5 mln tkm.


- Uzgadniamy obecnie nowe kontrakty, co przełoży się na znaczący wzrost naszego udziału na tym rynku. To będzie bardzo dobry rok, ponieważ jesteśmy coraz bardziej rozpoznawalnym przewoźnikiem dla niemieckich klientów. Interesuje nas współpraca z firmami ze wszystkich kluczowych branż w tym oczywiście paliwowej, ale coraz większy nacisk kładziemy także na obsługę przewozów intermodalnych. Obiecująco wygląda dla nas także rynek stalowy/hutniczy – jako jedyni w Polsce i jedni z nielicznych w Europie realizujemy z powodzeniem, na trasie Polska – Niemcy, przewozy ponadgabarytowych ładunków na potrzeby modernizacji infrastruktury kolejowej.- mówi Jarek Król, Członek Zarządu CTL Logistics Sp. z o.o.


W 2014 r. Grupa CTL Logistics, pod względem pracy przewozowej odnotowała 7 proc. udział w polskim rynku przewozów i 6,4 proc. udział w ogólnym wolumenie przewiezionych w kraju ładunków.


(Faktyczny udział Grupy CTL Logistics w rynku przewozów w Polsce różni się w stosunku do danych publikowanych przez UTK. Obejmuje wartości z wszystkich spółek należących do Grupy CTL Logistics, a nie tylko tych których udział w rynku jest większy niż 0,5 proc.).


Źródło: CTL Logistics

06.02.2015


Tagi: przewów ładunków, kolej


ATAL BUSINESS CENTERS - WROCŁAW

foto

Wrocławski biurowiec Krakowska 35 jest już w ostatniej fazie...

BIK PARK WROCŁAW I

giełda

Najnowsza inwestycja Biura Inwestycji Kapitałowych wchodzi w ostatni etap realizacji...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

giełda

Coraz intensywniejsza rozbudowa miast, potrzeba bezproblemowego...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Na stronie Industrial.pl ­udostępniono pierwszy w Polsce Kalkulator Specjalnych Stref...


giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Komfort rodziców, zadowolenie maluchów, a przede wszystkim kształtowanie kultury spożywania rodzinnych...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Kinnarps - europejski lider branży meblowej i Collectomate - polski startup technologiczny...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

SPOTKANIA BIZNESOWE