QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
FORD
Szukaj 

Jaka pensja przyciągnie młodego finansistę? Raport Employer Branding Institute

Młodzi ludzie, wkraczający na rynek pracy w branży finansowej, tworzą nowe standardy. Należą do pokolenia Y, którego naturalnym środowiskiem jest globalny, ciągle zmieniający się świat nowych technologii. Są skupieni na sobie i jak żadne z dotychczasowych pokoleń mają wysokie oczekiwania wobec pracodawców – także pod względem wynagrodzenia. Na ile wyceniają swoją pracę młodzi finansiści?


Okazuje się, że dla aspirującego młodego finansisty, czyli osoby bez doświadczenia, ale chcącej pracować w finansach, minimalnym progiem kasowym, dla którego warto pofatygować się na rozmowę rekrutacyjną jest 1900 zł netto. W przypadku osób, które mają już doświadczenie w pracy w finansach, absolutnym minimum jest 2250 zł netto. Stanowczo za niską stawką jest 1500-1700 zł.


Co ciekawe - wyższa stawka często nie wzbudza większej motywacji do uczestnictwa w rekrutacji. Po przekroczeniu pewnego progu budzi niepewność i podejrzliwość. Grupa aspirujących, czyli bez doświadczenia pracy w finansach, za nierealne uznaje wynagrodzenie w wysokości 8600 zł netto, natomiast grupa z doświadczeniem w branży finansowej 12000 zł netto. Słysząc powyższe kwoty w rozmowie z rekruterem, nie zdecydowaliby się oni na udział w rozmowie o pracę.


kredyt


Jak pokazują wyniki naszego badania, kandydaci marzący o karierze w branży, mają dosyć sprecyzowane oczekiwania. Dotyczy to zarówno wynagrodzenia, warunków zatrudnienia, jak i wartości promowanych przez idealnego pracodawcę. Organizacje, które chcą przyciągać najlepszych kandydatów, powinny uważnie wsłuchiwać się w te potrzeby i adekwatnie na nie odpowiadać – mówi dr Barbara Zych z Employer Branding Institute.


Oprócz samej wysokości wynagrodzenia za wykonywaną pracę, bardzo ważna dla młodych finansistów jest jej stabilność. Zarówno doświadczeni, jak i aspirujący odpowiadając na pytanie o ile procent większą pensję musiałby zaoferować pracodawca, abyś przyjął jego ofertę, mimo braku zapewnienia konkretnego elementu w miejscu pracy – najdrożej wyceniają właśnie ten fragment oferty. Młodzi finansiści uznali, że pracodawca, który chciałby im zaoferować pracę, nie zapewniając stabilności zatrudnienia, musiałby podnieść swoje wynagrodzenie o ponad 50 proc. W drugiej kolejności, jako najdroższy element oferty, aspirujący finansiści wskazali dobrą atmosferę (51 proc.), doświadczeni – jasność procedur (44 proc.).


Wnioski płynące z raportu dostarczają wiele cennych informacji dla pracowdawców, pokazując co dla młodych finansistów jest ważne przy poszukiwaniu odpowiedniego miejsca do zawodowej realizacji. Ta wiedza może być pomocna w stwarzaniu im jak najlepszych warunków pracy, dzięki którym rozwiną swój potencjał – z korzyścią dla siebie, firmy i środowiska, w którym pracują – mówi Beata Bardoni, Kierownik Personalny, Provident Polska. To także cenne wskazówki, jakie wartości, jaką kulturę organizacyjną firmy powinny szczególnie rozwijać, jeśli chcą pozyskiwać z rynku najlepszych pracowników – dodaje Beata Bardoni.


grafika


Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat marzeń i oczekiwań młodych finansistów, a także poznać inspirujące historie sukcesu doświadczonych pracowników z branży finansowej – zobacz raport: STAWIAM NA ROZWÓJ W FINANSACH 2014


Wydawcą raportu jest Employer Branding Institute, partnerem branżowym – Provident Polska.


Patroni medialni: Bankier.pl, Goldenline, mBrokers.pl, Forum Odpowiedzialnego Biznesu, BiznesPolska.pl, dlaStudenta.pl, wyborcza.biz, Akademia Zatrudnienia, Giełda Inwestora, a także QBusiness.pl.


Źródło: Employer Branding Institute

30.01.2014


Tagi: finansista, pensje, wynagrodzenia, raport


SPOTKANIA BIZNESOWE

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Z przyjemnością informujemy, że nasz najemca, firma Talex S.A. oraz zarządzający...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

foto

Na sprzedaż nowoczesne biura klasy A w nowopowstającym biurowcu SQ Business Center...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Łączymy sprzedających i kupujących na wspólnej...

KINNARPS - MEBLE

foto

Pod hasłem „OTWARCI NA ZMIANY” (OPEN FOR CHANGE) na tegorocznych targach Orgatec Kinnarps przedstawił...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

SPOTKANIA BIZNESOWE