QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
FORD
Szukaj 

Polish Business Club po raz pierwszy po sezonie urlopowym!

Był czas na wypoczynek, a teraz przyszedł czas na pracę. W ubiegły piątek odbył się pierwszy BusinessLunch po sezonie urlopowym, który był jednocześnie inauguracją zmian w klubie.Tradycyjnie już naszemu spotkaniu towarzyszyła znakomita atmosfera, która sprzyjała rozmowom i szerzeniu biznesowych kontaktów. Panele prelegenckie okazały się niezwykle ciekawe i tematyka bardzo przydatna każdemu przedsiębiorcy. Znakomita kuchnia restauracji Kafe Zielony Niedźwiedź postawiła piątkowym lunchem “postawiła kropkę nad i” i już nie możemy doczekać się kolejnego spotkania!


Jak znaleźć, wyselekcjonować i utrzymać dobrego pracownika? Wbrew pozorom to bardzo trudne zadanie. Jak udowodnił nasz gość - ekspert z dziedziny HR i właściciel Akademii Rekrutacji - Tomasz Rudnik, przedsiębiorcy popełniają wiele błędów w procesach rekrutacji i tym samym marnują zupełnie niepotrzebnie swój czas na powielanie złych szablonów. Proces rekrutacji jest ważny, ale równie ważne jest też zjawisko rotacji pracowniczej. Każdy pracodawca powinien jasno określić warunki współpracy i z jakich wyników na danym stanowisku będzie zadowolony, a jakie działanie spowoduje zwolnienie pracownika. Przedsiębiorca musi wykazywać się zawsze ogromną przewidywalnością, dlatego powinien mieć w zasobie kilka osób, które będą mogły zastąpić pracownika, który w każdej chwili może przestać z nim współpracować z różnych powodów.


Tomasz podzielił się z audytorium swoim doświadczeniem i dał wiele praktycznych wskazówek, które pozwolą pracodawcom nie tylko szybko znaleźć dobrego pracownika, ale równieź sprawić by ten rozwijał się razem z naszą firmą i czuł się jej ważną częścią. Każdy pracodawca oczekuje od swojego pracownika zaangażowania w wykonywanie swojej pracy, ale przede wszystkim zależy mu, aby rozwijał się razem z firmą. Warto więc dać mu możliwości do uczestniczenia w szkoleniach, czy inne narzędzia do rozwoju. Ta inwestycja przeloży się w dużej mierze na jego efektywność w pracy. Każdy pracodawca powinien pamiętać również o dobraniu odpowiedniego systemu motywacyjnego dla zespołu, który tworzy jego działalność. To ważne, bo zadowolony pracownik zawsze będzie przekładał swoją energię na pracę i jej jakość.


Drugi panel był potwierdzeniem faktu, że pracodawca powinien wymagać od swoich pracowników, ale również ich motywować i stworzyć odpowiednią atmosferę sprzyjającą pracy. Fundacja "Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym” podkreśla, że w każdej firmie ważne jest jasne określenie wizji, misji i idei działalności. Dobry pracownik to taki, który utożsamia się z nimi i z naturalnej już wtedy potrzeby integracji z przyjętymi przez przedsiębiorstwo wartościami będzie dbał o jego rozwój.


Wniosek jest jeden. To ludzie tworzą Twoją firmę! Trzeba w nich inwestować! Stwórz odpowiedni zespół, dbaj o rozwój każdego pracownika, zarażaj wizją i doceniaj ich zaangażowanie - co dostaniesz w zamian? Efektywność!


Kiedy następne spotkanie PLBC? Już niedlugo! Zapisz się do naszego newslettera i śledź nasz profil na Facebook’u!


Źródło: Polish Business Club

25.09.2014


Tagi: BusinessLunch


SPOTKANIA BIZNESOWE

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

W naszym kraju zdecydowanie dominują mikrofirmy. Ich udział w strukturze wszystkich przedsiębiorstw wynosi aż 96%...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Komfort rodziców, zadowolenie maluchów, a przede wszystkim kształtowanie kultury spożywania rodzinnych...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Firma Apsys postanowiła przenieść swoją warszawską siedzibę do jednego z najbardziej prestiżowych budynków...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...