QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
Szukaj 

Focus On Łódź

Raport Focus On Łódź został przygotowywany przez ekspertów Fundacji Pro Progressio wspólnie z Urzędem Miasta Łodzi, HAYS Poland i CBRE Poland. Partnerami Raportu są także Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych, Deutscher Outsourcing Verband, Polska Izba Handlowo-Przemysłowa we Francji oraz Skandinavian-Polish Chamber of Commerce.


Według opublikowanej analizy, Łódź jest miastem, które jako jedno z nielicznych w strategię rozwoju ma wpisaną branżę BPO (Business Process Outsourcing) jeden z najbardziej innowacyjnych segmentów usług dla biznesu, wykorzystujący nowe technologie, zaawansowane rozwiązania i specjalistyczną wiedzę. Położona w centralnej Polsce, zaledwie 130 km od Warszawy, blisko dwóch autostrad, z własnym lotniskiem, Łódź jest często wybierana przez inwestorów chcących ulokować w tym miejscu centra BPO i SSC (Centra Usług wspólnych) realizujące procesy biznesowe (m. in. księgowe, finansowe, IT, HR). W stolicy województwa łódzkiego mieszkańcy mogą rozwijać umiejętności językowe dzięki realizowanemu z sukcesami od wielu lat projektowi “Młodzi w Łodzi Językowzięci”. Ma on na celu dofinansowanie i rozwój znajomości języków wśród młodych pracowników. Z tego programu korzystają głównie pracownicy sektora outsourcingu.


Widoczny spadek bezrobocia (z 19,6% w 2002 r. do 12,3% w 2013 r.) to zasługa m.in. trwającego od 2007 r. dynamicznego rozwoju sektora nowoczesnych usług dla biznesu w Łodzi. Zarobki średnio zaczynają się od 3 tys. zł brutto w przypadku osób dopiero wchodzących na rynek pracy, a sięgają 18 tys. zł brutto wśród osób na wyższych stanowiskach. W Łodzi poza polskimi przedsiębiorcami coraz częściej inwestują Francuzi, Japończycy, Holendrzy, Amerykanie, Szwedzi czy Niemcy.


Na terenie miasta swoje siedziby mają takie organizacje jak Infosys, SouthWestern, HP, Fujitsu, Telmon, Tate&Lyle i wiele innych. Łódź ma prężnie działający Klaster ICT, zrzeszający uczelnie wyższe, jak również dostawców usług ITO (Information Technology Offshoring) i ICT (Information and Communication Technologies).


Łódź jest gospodarzem wielu wydarzeń dotyczących tematyki outsourcingu. W roku 2013 odbyły się tu m.in. IV konferencja ABSL oraz VI Europejskie Forum Gospodarcze, w którym BPO stanowiło wiodącą tematykę. Dzięki dobrze rozwiniętej infrastrukturze i komunikacji miasto zyskuje na atrakcyjności.


Z łódzkiego lotniska odbywa się ruch w 15 kierunkach, m.in. do Irlandii, Wielkiej Brytanii, Niemiec i Norwegii.


Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna należy do jednej z najlepiej funkcjonujących stref ekonomicznych w Polsce, która współpracuje i wspiera rozwój sektora nowoczesnych usług dla biznesu. Tu także znajdują się liczne instytucje okołobiznesowe wspierające przedsiębiorczość i wpływające na rozwój gospodarczy miasta i regionu.


Zobacz raport Fundacji Pro Progressio: Focus On Łódź 2014


Źródło: Fundacja Pro Progressio

22.07.2014


Tagi: nieruchomości komercyjne, wierzytelności, hipoteki, banki, raport


BIK PARK WROCŁAW I

giełda

Najnowsza inwestycja Biura Inwestycji Kapitałowych wchodzi w ostatni etap realizacji...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

giełda

Coraz intensywniejsza rozbudowa miast, potrzeba bezproblemowego...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Na stronie Industrial.pl ­udostępniono pierwszy w Polsce Kalkulator Specjalnych Stref...


giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Komfort rodziców, zadowolenie maluchów, a przede wszystkim kształtowanie kultury spożywania rodzinnych...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Kinnarps - europejski lider branży meblowej i Collectomate - polski startup technologiczny...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

SPOTKANIA BIZNESOWE