QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
Szukaj 

Culture of e-commerce za nami

19 marca we Wrocławiu miała miejsce trzecia edycja projektu „Culture of”, zorganizowana przez klaster Creativro. Tym razem tematem wiodącym był handel internetowy.W tegorocznej odsłonie imprezy nowością były warsztaty poprzedzające część konferencyjną, a poprowadzone przez przedstawicieli grupy Unity oraz firm Janmedia i GetSix/Taxa Group. To właśnie na nich uczestnicy mogli zgłębiać techniki projektowania responsywnych sklepów internetowych, a także poznawać zasady opodatkowania usług elektronicznych w świetle dyrektywy UE lub uczyć się definiowania strategii e-commerce.


W części konferencyjnej swoje prelekcje mieli przedstawiciele m.in. takich firm, jak: Netia, Manubia czy Janmedia. Konfrontacja z wiedzą i doświadczeniem ekspertów pomogła uczestnikom w znalezieniu odpowiedzi na podstawowe pytania: Czy rozwiązania z zakresu e-commerce są odpowiednie właśnie dla ich biznesu i, co robić, by sklep internetowy przynosił rzeczywiste zyski? Wśród poruszanych kwestii, sporo uwagi skupiła tematyka algorytmów Google wpływających na pozycjonowanie sklepów, a także roli mediów społecznościowych i wideo marketingu w działalności internetowej. Nie zabrakło też praktycznych przykładów e-commerce oraz pułapek, które czekają na nierozważnych użytkowników. Omówionych zostało także kilka nowatorskich rozwiązań, kształtujących doświadczenie klienta (np. aplikacje umożliwiające śledzenie bagażu czy też informujące o prawdopodobieństwie spóźnienia się na samolot i oferujące przebukowanie biletu).


Partnerami strategicznymi wydarzenia byli IBM, PKO Bank Polski oraz Grupa Unity.


- Głównym celem spotkań z cyklu „Culture of…” jest zintegrowanie przedsiębiorców oraz przekazanie im wiedzy niezbędnej do rozwijania swojego biznesu. Informacje dotyczące praktycznych rozwiązań w dziedzinie najnowszych technologii są bardzo ważne zarówno dla firm o charakterze start up’owym, jak i tych większych, istniejących już od jakiegoś czasu na rynku. Swoimi działaniami pragniemy przyczynić się do podniesienia ogólnego potencjału technicznego m.in. na rynku lokalnym. – mówi Marcello Murgia, koordynator Creativro z ramienia Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej i organizator spotkań z cyklu „Culture of…”.


Źródło: ARAW

28.03.2014


Tagi: Creativro - Culture of


SPOTKANIA BIZNESOWE

ZAINWESTUJ W KATOWICACH!

foto

GK Mostostal Zabrze oferuje nieruchomość w Katowicach przy ul. Lwowskiej 38...

WROCŁAW - BIURA KLASY A NA SPRZEDAŻ

foto

Na sprzedaż nowoczesne biura klasy A w nowopowstającym biurowcu SQ Business Center...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Łączymy sprzedających i kupujących na wspólnej...

STUDIA PODYPLOMOWE

giełda

MWSLiT to istniejąca od 2001 r., specjalistyczna, niepubliczna...

KOWR WE WROCŁAWIU - NOWE OFERTY!

KOWR O/Wrocław prezentuje nieruchomości zabytkowe i grunty inwestycyjne, na które...

KINNARPS - MEBLE

foto

Zapraszamy do warszawskiego showroomu Kinnarps w nowej odsłonie. Zaktualizowana...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Od połowy lipca, WCL oferuje do wynajęcia obiekt magazynowy o pow. 1650 m2 z 12 bramami...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...