QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
Szukaj 

Biurowiec Dubois 41 we Wrocławiu

Przy ulicy Dubois, tuż przy Mostach Mieszczańskich w samym centrum miasta powstanie pierwszy, zlokalizowany nad brzegiem Odry biurowiec - Dubois 41. Biurowiec jest częścią inwestycji komercyjno - mieszkaniowej zlokalizowanej w jednej z najmodniejszych dzielnic Wrocławia. Działka, na której powstanie jest własnością firmy Nacarat Polska, która tuż obok realizuje projekt Kurkowa 14. Termin zakończenia budowy zaplanowano na czerwiec 2015 roku.


Biurowiec Dubois 41 jest częścią inwestycji komercyjno - mieszkaniowej zlokalizowanej w centrum Wrocławia, przy ulicy Duboisa i Kurkowej.


Dubois 41 jest funkcjonalnym biurowcem klasy A zaprojektowanym przez doświadczony zespół architektów i inżynierów z Maćków Pracownia Projektowa. Przednia fasada i główne wejście do budynku jest podkreślone przez doskonale zaprojektowany publiczny plac, który dodaje mu miejskiego charakteru. Jego zachodnia część zwrócona jest w stronę Odry. Od północnej strony budynek sąsiaduje z kompleksem mieszkaniowym budowanym przez tego samego inwestora. Plac otaczający oba budynki został zaprojektowany spójnie tworząc nową jakość w tej dzielnicy.


Budynek jest doskonale zlokalizowany. Będzie miał 7 kondygnacji i podziemny parking na 75 miejsc. Elewacja wyłożona będzie aluminium, szkłem i okładzinami kompozytowymi. Łącznie, na najemców czeka 6800 m2 powierzchni biurowej oraz 700 m2 powierzchni usługowej do wynajęcia. Z myślą o cyklistach zaplanowano zewnętrzny i wewnętrzny parking rowerowy, a także szatnie i natryski.


Dubois 41 nie tylko spełnia wszystkie techniczne wymagania stawiane budynkom certyfikowanych w BREEAM (certyfikat, stosowany jako metoda oceny budynków pod kątem ich ekologiczności), co oznacza zastosowanie nowoczesnych technologii z zakresu ochrony środowiska, w tym oszczędzających energię i wodę. Budynek będzie miejscem pracy przyjaznym dla człowieka i środowiska. Wydajność i funkcjonalność były głównymi wyznacznikami podczas jego projektowania. Przestrzenie wewnątrz będą wyposażone w podwieszane sufity oraz podniesione podłogi wykończone wykładziną dywanową. O bezpieczeństwo zadba kontrola dostępu na wszystkich wejściach do budynku i na wynajmowaną powierzchnię oraz system telewizji dozorowej. Ciekawe lobby oraz zewnętrzne tarasy z widokiem na rzekę lub krajobraz miejski są niezaprzeczalnie rzadką rzeczą w nowoczesnym budownictwie biurowym.


Głównym atutem inwestycji jest położenie w pobliżu centrum miasta, które gwarantuje dobry dojazd do pracy zarówno samochodem, jak i komunikacją miejską. Dubois 41 dzieli 15 minutowy spacer do wrocławskiego Rynku (800 metrów w linii prostej). W sąsiedztwie biurowca znajduje się 8 przystanków komunikacji miejskiej, które zapewniają dostęp do 7 linii tramwajowych i 10 autobusowych. To pierwszy we Wrocławiu biurowiec położony bezpośrednio nad brzegiem Odry. W skład inwestycji, poza budynkiem biurowym i mieszkalnym, będzie też ponad 100 metrowy nabrzeżny bulwar z ławkami i drzewami oraz miejski plac.


Dubois 41 jest drugą inwestycją francuskiego dewelopera w Polsce. Tuż obok, w 2011 roku Nacarat rozpoczął budowę osiedla mieszkaniowego Kurkowa 14, także projektu Maćków Pracownia Projektowa. Budynek powstaje od marca zeszłego roku, ma już stan surowy i będzie gotowy do sierpnia. W skład inwestycji wchodzi 210 mieszkań jedno-, dwu-, trzypokojowych o powierzchni od 28 do 90 m kw. Metr kwadratowy, w tym momencie, kosztuje od 6200 zł do 8800 zł.


Źródło: Nacarat

24.01.2014


Tagi: biurowiec, inwestycja biurowa, Nadodrze, Dubois 41


BIK PARK WROCŁAW I

giełda

Najnowsza inwestycja Biura Inwestycji Kapitałowych wchodzi w ostatni etap realizacji...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

giełda

Coraz intensywniejsza rozbudowa miast, potrzeba bezproblemowego...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Na stronie Industrial.pl ­udostępniono pierwszy w Polsce Kalkulator Specjalnych Stref...


giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Komfort rodziców, zadowolenie maluchów, a przede wszystkim kształtowanie kultury spożywania rodzinnych...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Kinnarps - europejski lider branży meblowej i Collectomate - polski startup technologiczny...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

SPOTKANIA BIZNESOWE