QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
FORD
Szukaj 

XIII Międzynarodowa Konferencja Lean Management

Trzy dni inspirujących seminariów, praktycznych warsztatów i wymiany doświadczeń z najlepszymi na świecie praktykami i ekspertami z dziedziny szczupłego zarządzania – zakończyła się XIII Międzynarodowa Konferencja Lean Management.Tegoroczna edycja Konferencji Lean Management odbyła się w dniach 11-13 czerwca 2013 r. w Centrum Kongresowym Hotelu Haston we Wrocławiu. W konferencji wzięło udział ponad 370 osób – przedstawicieli branży produkcyjnej i usługowej, w tym przede wszystkim wyższa kadra zarządzająca (procentowy podział uczestników według branż prezentuje wykres na końcu relacji).


Komitet Programowy dopilnował, aby na Konferencji pojawili się najlepsi specjaliści z dziedziny Lean Management. Gośćmi specjalnymi było aż 6 wybitnych, światowej klasy praktyków i ekspertów: Arthur Byrne – „człowiek-legenda”, który w ciągu ostatnich 30 lat, piastując najwyższe stanowiska zarządcze przeprowadził transformację Lean w ponad 30 przedsiębiorstwach w 14 krajach, James K. Franz – najbliższy współpracownik Prof. Jeffreya Likera, współzałożyciel Toyota Way Academy, praktyk z ponad 25-letnim doświadczeniem z Lean w branży produkcyjnej, Drew Locher – doświadczony trener Lean, który od lat współpracuje z przedsiębiorstwami z branż usługowej i produkcyjnej, autor doskonałych książek o tematyce Lean, Mike Orzen – jeden z niewielu na świecie wybitnych specjalistów z dziedziny Lean IT, wykładowca The Shingo Prize oraz LEI USA, współautor książki „Lean IT”, Kevin von Grabe – Wiceprezes Lean Deployment w firmie LeanCor, która obsługuje od strony logistyki wielu klientów w USA, ekspert w zakresie zaopatrzenia, gospodarki materiałowej, transportu i usług logistycznych, wraz z Robertem Martichenko współautor książki “Building a Lean Fulfillment Stream”, Chris Honda – Dyrektor Caterpillar Luxembourg, odpowiedzialny za System Produkcyjny Caterpillar w Europie, który swoje wieloletnie doświadczenie we wdrażaniu Lean zdobywał pracując w Dow Chemical Company, Suzuki i General Motors.


Pierwszego dnia Konferencji przedpołudniem odbyły się sesje plenarne, najpierw ogólna a później w podziale na dwie równoległe sesje – pierwsza dedykowana dla produkcji, druga dla firm usługowych i finansowych. Popołudniu odbyła się sesja 7 równoległych seminariów, wśród których dwa były swoją tematyką dedykowane najwyższej kadrze zarządzającej – dyrektorom i prezesom. Wielu obecnych na konferencji dyrektorów i prezesów skorzystało z tych właśnie sesji.


Prelegenci podczas sześciu seminariów odpowiadali na wiele kluczowych pytań, min.: Jak zrewolucjonizować firmę dzięki Lean Management i jakich rezultatów tej rewolucji oczekiwać? Czy lepiej skierować główne wysiłki na rozwiązywanie problemów, czy na eliminowanie marnotrawstwa? Jak budować strumień zaopatrzenia zgodnie z zasadami Lean? Jak doskonalić procesy natury usługowej i biurowej dzięki Lean? Na czym polega podejście Lean IT?


Wszyscy uczestnicy otrzymali od LEI Polska książkę autorstwa Arthura Byrne’a p.t.: „Jak zrewolucjonizować firmę dzięki Lean Management” (ang. „Lean Turnaround”), której polska premiera miała miejsce właśnie podczas tegorocznej Konferencji. Uczestnicy mieli okazję do rozmowy z autorem i otrzymania autografu z dedykacją. Publikacja została uznana za najważniejszą książkę o zarządzaniu wydaną w 2013 roku.


Na zakończenie pierwszego dnia Konferencji zorganizowany został uroczysty bankiet, podczas którego, przy lampce wina i kolacji, uczestnicy mieli okazję wymienić się między sobą doświadczeniami, porozmawiać z prelegentami i nawiązać nowe kontakty biznesowe. Rozlosowane zostały również nagrody książkowe wydawnictwa Leanbooks.


W drugim dniu Konferencji po przedpołudniowych seminariach odbyła się sesja studiów przypadków. Swoimi doświadczeniami podzielili się Caterpillar, Bosch and Siemens Home Appliances Group, Esselte Polska, Eaton Automotive Systems, Nidec Motors & Actuators (Poland), GM Powertrain Poland (dawniej ISUZU Motors Polska), WABCO, ING Bank Śląski, Euro Bank, Bank BPH Grupa GE Capital.


Zgodnie z tradycją, trzeciego opcjonalnego dnia konferencji (13 czerwca) istniała możliwość wyboru między uczestnictwem w jednym z czterech praktycznych, całodniowych warsztatów, a wycieczką do firm znanych z wdrożenia filozofii szczupłości. W tym roku organizatorzy przygotowali wizyty w fabryce Toyota Motor Manufacturing Poland w Wałbrzychu i Electrolux w Świdnicy oraz w fabryce General Motors Manufacturing Poland w Gliwicach.


Wśród ośmiogodzinnych warsztatów prowadzonych przez zagranicznych gości znalazły się: dedykowany dla prezesów i dyrektorów warsztat: „Przywództwo wg Lean” prowadzony przez Jamesa Franza, dedykowany dla produkcji „Budowanie strumienia zaopatrzenia zgodnie z zasadami Lean” Kevina von Grabe oraz dwa tematy dla firm i przedsiębiorstw usługowych: „System zarządzania wizualnego dla poprawy procesów usługowych”, który został przeprowadzony przez Drew Lochera na terenie firmy KRUK S.A. i autorski warsztat Mike’a Orzena: „IT w przedsiębiorstwie zorganizowanym wg zasad Lean”.


XIII Międzynarodowa Konferencja Lean Management uważana jest za jedno z najbardziej profesjonalne wydarzeń tego typu w Europie. Stanowi niepowtarzalną okazję do spotkania wielu światowych i krajowych specjalistów oraz praktyków biznesu, ekspertów, doradców, autorów książek i wielu innych cenionych osób, zajmujących się na co dzień problematyką Lean Management. Renomę tej Konferencji potwierdza przyznane jej przez Business Centre Club i European Economic and Social Committee prestiżowego wyróżnienia – Medalu Europejskiego dla Usługi 2013 roku.


Misją Lean Enterprise Institute Polska (LEI Polska) jest zwiększanie efektywności i konkurencyjności przedsiębiorstw poprzez transfer wiedzy oraz rozwój praktycznych umiejętności z zakresu Lean Management. Jednym ze sposobów wypełniania tej misji, obok prowadzonych przez Instytut szkoleń otwartych, działalności wydawniczej i projektów doradczych jest doroczna Międzynarodowa Konferencja Lean Management. Dzięki obecności największych światowych autorytetów, Konferencja stanowi dziś ważne, europejskie forum wymiany wiedzy i doświadczeń z zakresu Lean Management, jest okazją do poznania najlepszych praktyk, zdobycia najnowszej wiedzy i nawiązania cennych kontaktów biznesowych.


Źródło: Lean Enterprise Institute Polska

28.06.2013


Tagi: XIII Międzynarodowa Konferencja Lean Management, relacja


SPOTKANIA BIZNESOWE

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Z przyjemnością informujemy, że nasz najemca, firma Talex S.A. oraz zarządzający...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Łączymy sprzedających i kupujących na wspólnej...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Miejsca pracy zmieniają się dynamicznie. Postawy i wartości młodszych pokoleń zmieniają...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

SPOTKANIA BIZNESOWE