QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
FORD
Szukaj 

Cloud Solutions w Krakowie

19 marca w Krakowie odbyła się II edycja konferencji Cloud Solutions. Podczas konferencji poruszono tematy związane z trendami Cloud computingu, bezpieczeństwem danych osobowych oraz mobilnością w chmurze.


Partnerami konferencji były firmy: Parasoft, Sekwencja, Panda Security. Merytorycznie wspierały nas firmy: Humano IT Group, PMR, Kancelaria Traple Konarski Podrecki i Wspólnicy, CTS.


Pan Miłosz Baluś z firmy HumanoIT Group opowiedział o trendach oraz perspektywie aplikacji w chmurze.


Pan Marek Kucharski z firmy Parasoft opowiedział o wirtualizacji oraz o tym jak wpływa ona na stabilność aplikaci w chmurze. Firma Parasoft skupia się na wirtualizacji środowiska testowego, która zwiększa produktywność oraz ulatwia testowanie i wdrażanie współczesnych systemów IT. Misją firmy jest wspieranie programistów w celu tworzenia oprogramowania wysokiej jakości przy jednoczesnej redukcji ryzyka, czasu i nakładu pracy oraz kosztów operacyjnych.


Następnie Pan Piotr Olewniczak z firmy Panda Security przedstawił narzędzia Panda Security w usługach bezpieczeństwa i zarządzaniu infrastrukturą IT na przykładzie sieci w małej firmie. Firma Panda Security jest wiodącym dostawcą rozwiązań opartych na technologii Cloud. Jako pierwsza firma zajmująca się bezpieczeństwem IT wykorzystała moc technologii chmury z własną technologią Collective Intelligence.


Kolejna prelekcja przeprowadzona została przez Pana Aleksandra Achera z firmy Sekwencja, która zajmuje się wspieraniem rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw oraz kreowaniem instrumentów ich rozwoju. Głównym celem jest popularyzowanie wśród polskich przedsiębiorstw innowacyjnych metod poprawności efektywności biznesowej m.in.: Cloud Computingu, racjonalizacji wydatków na informatykę, modelowania procesów biznesowych za pomocą BPMN 2.0. Pan Aleksander odpowiedział na pytanie czy Cloud Computing jest dobrym rozwiązaniem dla każdej firmy.


W konferencji uczestniczył także Pan Paweł Olszynka z firmy PMR, który opowiedział o Usługach przetwarzania danych w chmurze w polskich firmach.


Kolejny wykład dotyczył bezpieczeństwa danych osobowym w chmurze. Poprowadził go Pan Xawery Konarski z Kancelarii Traple Konarski Podrecki i Wspólnicy.


Na zakończenie Pan Paweł Zdziarski z firmy szkoleniowej CTS poprowadził dyskusję na temat Mobilności w chmurze. Przedstawione zostały przykładowe rozwiązania w oparciu o Microsoft Office 365.


Po zakończeniu dyskusji zostało przeprowadzone losowanie nagród, które ufundowali: Panda Security, Karta Smakosza, Wydawnictwo Znak Litera Nova oraz Cloud Security Alliance.


Głównym patronem medialnym był magazyn Proseed.


Wszystkim uczestnikom konferencji bardzo serdecznie dziękujemy za udział oraz zapraszamy na nasze kolejne wydarzenia.


Źródło: Platinium Cast

20.03.2013


Tagi: konferencja, Cloud Solutions, Kraków


SPOTKANIA BIZNESOWE

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

W naszym kraju zdecydowanie dominują mikrofirmy. Ich udział w strukturze wszystkich przedsiębiorstw wynosi aż 96%...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Komfort rodziców, zadowolenie maluchów, a przede wszystkim kształtowanie kultury spożywania rodzinnych...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Firma Apsys postanowiła przenieść swoją warszawską siedzibę do jednego z najbardziej prestiżowych budynków...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...