QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
FORD
Szukaj 

Konferencja "Cloud Solutions"

23 stycznia w Warszawie odbyła się premierowa edycja konferencji Cloud Solutions, zorganizowana przez Platinium Cast, pod honorowym patronatem Ministra Administracji i Cyfryzacji Michała Boniego. Podczas konferencji poruszono tematy związane z bezpieczeństwem przetwarzania danych, prywatnością oraz regulacjami prawnymi w stosunku do Cloud Computingu. Partnerami konferencji były firmy: Oktawave, Signati, NetApp.NAJNOWSZE INFORMACJE

Pan Michał Kuźniar i Dariusz Nawojczyk z firmy Oktawave, która jest innowacyjną platformą infrastruktury na żądanie (IaaS), w ramach której istnieje możliwość uruchomienia, przetwarzania czy przechowywania dowolnych zasobów( strony WWW, aplikacji biznesowej, etc.), opowiedzieli o Autoskalerze w chmurze jako zmianie w IT i rewolucji w biznesie.


Pan Piotr Fuz z firmy Signati natomiast odniósł się do zagadnienia Konsolidacji środowisk Microsoft na macierzach NetApp. Signati dostarcza produkty i usługi IT dla firm, organizacji sektora publicznego oraz jednostek edukacyjnych. Firma specjalizuj się w zagadnieniach przechowywania i zabezpieczania danych oraz wirtualizacji.


W konferencji uczestniczył także Instytut Fizyki Jądrowej PAN (Pan Mariusz Witek zaprezentował możliwość zbudowania prywatnej chmury obliczeniowej w jedno popołudnie), Skylable (Tomasz Kojm opowiedział o rozwiązaniach firmy) oraz MooseFS (Piotr Modrzyk przedstawił system storage).


Wykład otwierający konferencję dotyczył Prawnych możliwości i zagrożeń usług typu SaaS. Poprowadziło go Mecenas Marcin Maruta z Kancelarii Maruta i Wspólnicy. Ostatnim prelegentem zaś był Pana Grzegorza Bernatek z firmy Audytel, który opowiedział o „Trendach na rynku usług Cloud w Polsce”.


Konferencja zorganizowana została we współpracy ze Stowarzyszeniem Cloud Security Alliance. Po wykładzie Pana Marcina Fronczaka, który dotyczył zarządzania ryzykiem na biegunie i w chmurze, rozlosowano wśród uczestników ufundowane przez stowarzyszenie szkolenie przygotowujące do CCSK - pierwszego branżowego egzaminu z zakresu bezpieczeństwa chmury.


Fundatorem nagród książkowych było wydawnictwo Znak Litera Nova.


W konferencji uczestniczyło około 70 osób.


Źródło: Platinium Cast

13.02.2013


Tagi: konferencja, Cloud Solutions


SPOTKANIA BIZNESOWE

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

W naszym kraju zdecydowanie dominują mikrofirmy. Ich udział w strukturze wszystkich przedsiębiorstw wynosi aż 96%...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Komfort rodziców, zadowolenie maluchów, a przede wszystkim kształtowanie kultury spożywania rodzinnych...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Firma Apsys postanowiła przenieść swoją warszawską siedzibę do jednego z najbardziej prestiżowych budynków...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...