QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
Szukaj 

Ryanair wzywa do obniżenia kosztów polskich lotnisk

Irlandzki tani przewoźnik uważa, że wysokie koszty polskich lotnisk mogą spowodować spadek pasażerskich przewozów lotniczych nawet o 2 mln pasażerów w 2009 roku dlatego też Ryanair wezwał polski rząd do obniżenia koszów kontroli ruchu lotniczego.


Ryanair zaznacza, że ruch pasażerski w Polsce spadł o 14% w pierwszym półroczu tego roku (z 9,8 mln do 8,6 mln pasażerów w odniesieniu do pierwszego półrocza ubr. roku). Podczas gdy Ryanair ogłosił wzrost ruchu pasażerskiego o 12% (odpowiednio z 38,4 mln do 43,2 mln pasażerów).


Wg informacji przewoźnika, Pansa, Polska Agencja Żeglugi Powietrznej, planuje kolejną podwyżkę opłat w 2010 roku o 70%, mimo, że są one najwyższe w Europie i ostatnia podwyżka w 2008 roku wynosiła ponad 1000%.


Ryanair, który jest jedyną dużą europejską linią lotniczą, której ruch lotniczy w Polsce ciągle wzrasta, chce nakłonić polski rząd do pójścia w ślady Rządów Hiszpanii i Grecji, które zniosły regionalne opłaty lotniskowe (w niektórych przypadkach do zera) i do rozważenia kwestii wysokich kosztów kontroli ruchu lotniczego w celu stymulowania polskiej turystyki.Ryanair, który jest jedyną dużą europejską linią lotniczą, której ruch lotniczy w Polsce ciągle wzrasta, nakłania Rząd Polski do pójścia w ślady Rządów Hiszpanii i Grecji, które zniosły regionalne opłaty lotniskowe ( w niektórych przypadkach do zera) i do rozważenia kwestii wysokich kosztów kontroli ruchu lotniczego w celu stymulowania polskiej turystyki.


Michael Cawley, z Ryanair powiedział:

- Ryanair wzywa Polski rząd, aby zajął się problemami upadającego przemysłu turystycznego. Wymagane jest podjęcie nagłych środków, aby powstrzymać ten proces. Jak to jest możliwe, że płace w Polsce wynoszą 50% średniej europejskiej, a koszty związane z kontrolą ruchu lotniczego w większej części składające się z płac, są 2 razy większe od średniej europejskiej? Ruch pasażerski Ryanair ciągle wzrasta i otwieramy nowe tanie połączenia w Europie. Jednak Polska stała się kosztownym kierunkiem, w związku ze wzrostem kosztów lotniskowych i nawigacyjnych. Hiszpania i Grecja obniżyły koszty, przez co linie lotnicze mogły obniżyć ceny połączeń , co w rezultacie stymuluje przemysł turystyczny. Teraz wszystko pozostaje w rękach polskiego rządu, który dzięki obniżeniu opłat lotniskowych i kosztów kontroli ruchu lotniczego (ATC) może pomóc przemysłowi turystycznemu w przetrwaniu kryzysu


Transport


Źródło: Ryanair

15.10.2009


Tagi: Ryanair, opłaty lotniskowe, koszty polskich lotnisk

ATAL BUSINESS CENTERS - WROCŁAW

foto

Wrocławski biurowiec Krakowska 35 jest już w ostatniej fazie...

BIK PARK WROCŁAW I

giełda

Najnowsza inwestycja Biura Inwestycji Kapitałowych wchodzi w ostatni etap realizacji...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

giełda

Coraz intensywniejsza rozbudowa miast, potrzeba bezproblemowego...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Na stronie Industrial.pl ­udostępniono pierwszy w Polsce Kalkulator Specjalnych Stref...


giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Komfort rodziców, zadowolenie maluchów, a przede wszystkim kształtowanie kultury spożywania rodzinnych...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Kinnarps - europejski lider branży meblowej i Collectomate - polski startup technologiczny...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

SPOTKANIA BIZNESOWE