QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
Szukaj 

Można zarobić na lotniczym transporcie

1 mln 84 tys. pasażerów obsłużyło warszawskie Lotnisko Chopina w lipcu 2012 r. W porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego odnotowano wzrost o 8,8%. Równie optymistycznie prezentują się dane dotyczące lotniczego transportu cargo. Tylko w ciągu I półrocza br. w ruchu międzynarodowym przewieziono niemal 21 tys. ton towarów. Wzrost obrotów w obrębie tego sektora usług stanowi także szansę na rozwój dla polskich firm spedycyjnych, wyspecjalizowanych w usługach z zakresu obsługi transportu lotniczego.


NAJNOWSZE INFORMACJE

- Lotniczy transport towarów to jeden z kluczowych elementów mających wpływ na rozwój wymiany handlowej we współczesnej gospodarce – mówi Grzegorz Misiąg, prezes zarządu notowanej na rynku NewConnect spółki Uboat Line S.A. – Doceniamy potencjał tego segmentu na rynku usług spedycyjnych, dlatego stworzyliśmy sieć przedstawicielstw na największych lotniskach w Polsce. Nasze działania przyniosły zadawalające efekty, które zyskały swoje odzwierciedlenie także we wzroście przychodów wypracowywanych przez naszą spółkę. W przyszłości będziemy konsekwentnie rozwijać ofertę, związaną z obsługą transportu lotniczego, m.in. dzięki temu zyski Uboat Line S.A. wyraźnie wzrosną.


Transport lotniczy doskonale sprawdza się w przypadku towarów ponadgabarytowych oraz niebezpiecznych, których transport wiąże się z koniecznością posiadania wysokich kwalifikacji i doświadczenia, a także podczas przewozu ładunków wymagających transportu w suchym lodzie, które muszą być dostarczone do odbiorców w ciągu maksymalnie 48 godzin, w przeciwnym razie stracą swoje właściwości. Fracht drogą powietrzną jest idealnym rozwiązaniem także w przypadku opóźnień w produkcji, awarii lub konieczności szybkiego transportu towaru na dużą odległość.


Równie istotne znaczenie ma fakt, że fracht lotniczy pozwala na łatwą kontrolę wszystkich procesów logistycznych w firmie, dzięki którym można zapobiec opóźnieniom na taśmach produkcyjnych lub w dostawach do poszczególnych odbiorców. Niezawodność frachtu lotniczego sprawdza się zwłaszcza w przypadku towarów wymagających szybkiej i terminowej dostawy, do których należą między innymi towary sezonowe, części zamienne, czy farmaceutyki, które muszą być przewożone w jak najkrótszym czasie i wymagają kontrolowanej temperatury. Istotny czynnik, ułatwiający rozwój tego segmentu usług spedycyjnych w Europie stanowi gęsta sieć połączeń lotniczych, która umożliwia szybkie przewozy oraz odbiory towarów.


Fracht lotniczy jest doskonałym rozwiązaniem dla przedsiębiorców, którym zależy na sprawnym zarządzaniu łańcuchem dostaw. Terminowość oraz precyzyjność dostaw odgrywa kluczową rolę m.in. w branży samochodowej, gdzie komponenty do produkcji muszą szybko trafić do fabryki, a jakiekolwiek opóźnienie może wstrzymać całą linię produkcyjną, generując ogromne straty.


Bardzo ważną rolę odgrywa operator logistyczny, który dzięki odpowiedniej komunikacji między klientem, a spedytorem, dba o sprawny przebieg wszystkich procesów logistycznych.


Źródło: Uboat Line S.A.

24.08.2012


Tagi: transport lotniczy, fracht lotniczy


BIK PARK WROCŁAW I

giełda

Najnowsza inwestycja Biura Inwestycji Kapitałowych wchodzi w ostatni etap realizacji...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

giełda

Coraz intensywniejsza rozbudowa miast, potrzeba bezproblemowego...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Na stronie Industrial.pl ­udostępniono pierwszy w Polsce Kalkulator Specjalnych Stref...


giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Komfort rodziców, zadowolenie maluchów, a przede wszystkim kształtowanie kultury spożywania rodzinnych...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Kinnarps - europejski lider branży meblowej i Collectomate - polski startup technologiczny...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

SPOTKANIA BIZNESOWE