QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
FORD
Szukaj 

Gdański Business Center

Po pięciu miesiącach od zakupu gruntu oraz po przeprowadzonym postępowaniu proceduralnym ruszają prace budowlane w najnowszej inwestycji firmy HB Reavis Poland realizowanej w Polsce – Gdański Business Center przy ulicy Inflanckiej 3, w Warszawie. Wmurowanie kamienia węgielnego pod nowy obiekt planowane jest wiosną 2013 roku.Nowy projekt HB Reavis zakłada budowę wysokiej klasy kompleksu budynków biurowych. Inwestycja z uwagi na swoją złożoność, będzie realizowana w dwóch fazach. Pierwsza z nich, w której prace właśnie się rozpoczynają, zakłada budowę 17-kondygnacyjnego budynku „A”, o planowanej powierzchni blisko 32 000 m2 oraz mniejszego, składającego się z 9 kondygnacji budynku „B” o powierzchni 17 000 m2. Planowany termin oddania do użytku obu budynków to drugi kwartał 2014 roku. Termin rozpoczęcia realizacji drugiej fazy inwestycji, nie jest jeszcze ustalony i będzie zależał od postępów w wynajmie obiektów fazy pierwszej. Całkowita powierzchnia najmu projektu wyniesie ok. 95 000 m2.


Gdański Business Center, zgodnie z przyjętą przez HB Reavis strategią będzie spełniał najwyższe standardy komfortu (biurowiec klasy A), a także normy ekologiczne wyznaczane przez certyfikację BREEAM. To co wyróżni tę inwestycję na tle innych kompleksów biurowych w Warszawie to unikalna lokalizacja – zaledwie 60 metrów od wejścia do stacji metra Dworzec Gdański, przy skrzyżowaniu ulic Andersa i Słomińskiego. Dzięki temu łatwy dojazd będą miały osoby dojeżdżające również środkami komunikacji publicznej - tramwajami, autobusami, metrem i pociągiem. Dzięki takiemu umiejscowieniu oraz bliskości m.in. C.H. Arkadia, Gdański BC będzie jedną z najlepszych lokalizacji biurowych w Warszawie.


Budynki kompleksu GBC będą odznaczały się odważną i efektowną architekturą. Wielkość i układ powierzchni na piętrze będą umożliwiały dowolne zaaranżowanie powierzchni biura. Autorem projektu architektonicznego jest biuro E&L Architects.


Źródło: HB Reavis

29.06.2012


Tagi: kompleks biurowy, Gdański Business Center


Udostępnij

SPOTKANIA BIZNESOWE

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Z przyjemnością informujemy, że nasz najemca, firma Talex S.A. oraz zarządzający...

WROCŁAW - BIURA KLASY A NA SPRZEDAŻ

foto

Na sprzedaż nowoczesne biura klasy A w nowopowstającym biurowcu SQ Business Center...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Łączymy sprzedających i kupujących na wspólnej...

KINNARPS - MEBLE

foto

Pod hasłem „OTWARCI NA ZMIANY” (OPEN FOR CHANGE) na tegorocznych targach Orgatec Kinnarps przedstawił...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Od połowy lipca, WCL oferuje do wynajęcia obiekt magazynowy o pow. 1650 m2 z 12 bramami...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...