QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
FORD
Szukaj 

ROHLIG SUUS Logistics z 20% wzrostem wyników sprzedaży

ROHLIG SUUS Logistics, jeden z liderów branży TSL w Polsce, ogłosił rekordowe wyniki sprzedaży za 2011 r. Przychody spółki wyniosły 492 mln zł, czyli o blisko 100 mln więcej niż w roku 2010.


NAJNOWSZE INFORMACJE

Rok 2011 był dla ROHLIG SUUS Logistics bardzo aktywnym okresem. Firma konsekwentnie inwestowała w nowoczesne rozwiązania IT, rozbudowę istniejących i tworzenie nowych usług, oraz w budowę obiektów „build to suit”, w tym terminali cross-dockingowych. Operator otworzył również nowe biuro w Lublinie oraz zainwestował we własne środki transportu. Działania te złożyły się na dynamiczny rozwój spółki, czego efektem są przychody za 2011 rok na poziomie 492 mln zł.


- W ciągu ostatnich 5-6 lat nasze obroty wzrosły trzykrotnie. Jest to efekt konsekwentnie realizowanej strategii rozwoju firmy. Rok 2011 obfitował w wyjątkowo wiele nowych inicjatyw i inwestycji, które już zaczęły przynosić wymierne korzyści. Obecny rok to z jednej strony kontynuacja rozpoczętych projektów i dalsze inwestycje, z drugiej - zbieranie owoców naszej pracy. Liczymy na to, że 2012 rok będzie dla nas kolejnym rokiem dynamicznego rozwoju – powiedział Karol Miszta, W-ce Prezes Zarządu ROHLIG SUUS Logistics.


W zakresie rozwiązań IT w 2011 roku firma wdrożyła najwyższej klasy system do zarządzania operacjami magazynowymi (WMS) firmy Red Praire oraz AX Microsoft Dynamics do zarządzania finansami. Na ukończeniu znajdują się prace nad wdrożeniem nowoczesnego systemu TMS (Transport Management System), nowego Webbookingu i Weborderingu oraz kilku innych aplikacji zarządczych.


W ramach reorganizacji struktur air&sea powstały dwa równoległe serwisy drobnicowe LCL do Wrocławia i Gdyni. Optymalizując system dystrybucji drobnicowej, firma otwiera nowy terminal cross-dockingowy w Czeladzi oraz realizuje budowę podobnego obiektu w Poznaniu. W tym roku kilka z oddziałów zmieni lokalizacje, zwłaszcza w związku z planami zagospodarowania większych obiektów magazynowych, lepiej dostosowanych do przeładunków towaru.


Istotną inwestycją było także otwarcie oddziału firmy w Lublinie oraz zbudowanie kompetencji w nowym produkcie SUUS Fresh – przewozy całopojazdowe w warunkach temperatury kontrolowanej od -22 stopni C do + 20 stopni C, zarówno w wymiarze krajowym jak i międzynarodowym.


W związku z prowadzeniem złożonych projektów biznesowych, operator nadal inwestuje w wysoko wykwalifikowanych pracowników, o specjalistycznych kompetencjach. W 2011 roku zatrudnienie w ROHLIG SUUS Logistics przyrosło o blisko 10% i obecnie firma zatrudnia prawie 900 osób.


Źródło: ROHLIG SUUS Logistics

02.04.2012


Tagi: wyniki sprzedaży


Udostępnij

SPOTKANIA BIZNESOWE

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Znamy już najpiękniejsze obiekty architektoniczne Wrocławia oddane do użytku w 2017 roku...

WROCŁAW - BIURA KLASY A NA SPRZEDAŻ

foto

Na sprzedaż nowoczesne biura klasy A w nowopowstającym biurowcu SQ Business Center...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Łączymy sprzedających i kupujących na wspólnej...

SPOTKANIA BIZNESOWE

KINNARPS - MEBLE

foto

Kinnarps Polska uruchamia wyprzedaż mebli biurowych poprzez sklep internetowy...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Od połowy lipca, WCL oferuje do wynajęcia obiekt magazynowy o pow. 1650 m2 z 12 bramami...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...