QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
KOKTAJL
Szukaj 

Uboat Line SA rozpoczyna działalność w Indiach

Uboat Line - notowany na rynku NewConnect podmiot z branży transportowej zamierza powołać do życia nowe podmioty, dzięki którym rozszerzy zakres działalności zarówno pod względem zasięgu geograficznego, jak i oferty usługowej. Pierwszy z planowanych podmiotów to spółka w Indiach, która zajmie się organizacją transportu morskiego i intermodalnego. Drugi podmiot to zarejestrowana w Krakowie spółka Nauti Yacht Club, która ma zająć się organizacją zakrojonych na szeroką skalę usług turystycznych. W obu firmach Uboat Line będzie miał większościowe udziały.


NAJNOWSZE INFORMACJE

Strategia przyjęta przez Uboat Line zakłada stały rozwój i aktywność dostosowaną do potrzeb rynku. Z tego względu firma, która na początku bieżącego roku zadebiutowała na rynku NewConnect, zdecydowała sie na utworzenie nowego podmiotu działającego w branży transportowej w zakresie organizacji przepraw towarowych o zasięgu światowym.


- Indie to jeden z najszybciej rozwijających się pod względem gospodarczym partnerów handlowych Europy. Tamtejszy rynek ma ogromny potencjał, który Uboat Line pragnie wykorzytstać, tym bardziej, że polsko - indyjska współpraca gospodarcza tak naprawdę dopiero się rozpoczyna. Z tego względu zdecydowaliśmy się na otwarcie podmiotu zależnego, który będzie reprezentował nasze interesy na tamtejszym rynku. Jest to - w naszej ocenie - optymalna forma działalności na subkontynencie indyjskim, ze względu na specyfikę kulturową tego regionu, w którym najlepsze efekty osiąga się poprzez dugotrwałą i stałą obecność - mówi Grzegorz Misiąg, Prezes Zarządu. – Ponadto w lutym tego roku zamierzamy uruchomić kolejną spółkę córkę, która rozszerzy nasz core biznes o usługi turystyczne obejmujące przede wszystkim aktywny wypocznek dla osób lubiących przgodę oraz ciekawych nowych miejsc i kultur - dodaje Prezes Misiąg.


Oferta powstającej pod skrzydłami Uboat Line spółki będzie obejmować kompleksową organizację rejsów na jednostkach pływających różnego typu, głównie na Karaibach, Wyspach Kanaryjskich, Chorwacji i w Tajlandii. Ponadto Nauti Yacht Club będzie koordynować czarter jachtów o światowym zasięgu, sprzedaż biletów na rejsy wycieczkowe oraz pobyt w kurortach na całym świecie, jak również organizować wyjazdy integracyjne dla firm i szkolenia żeglarskie. Konsultanci firmy będą zajmować się organizacją transportu lotniczego i lądowego dostosowanego do potrzeb indywidualnych klientów, w tym wypożyczaniem śmigłowców typu Eurokopter, Bell, Robinson i samolotów: Cesna i Piper. Decyzja o powołaniu spółki jest wynikiem przede wszystkim rosnącego zapotrzebowania na usługi turystyczne obejmujące niestandardowe formy wypoczynku wśród Polaków.


Nowe aktywności Uboat Line związane z rynkiem indyjskim uzasadnia rosnąca pozycja gospodarcza Indii (w 2010 roku wg danych MFW dziesiąta pozycja) oraz fakt, że Unia Europejska jest największym partnerem gospodarczym tego państwa. Dla Wspólnoty Indie to ósmy pod względem wartości wymiany handlowej partner. Wartość europejskiego importu z Indii po ośmiu miesiącach 2010 roku przekroczyła 21 mld euro, eksporu do Indii - 22 mld euro. Obecnie pomiędzy partnerami prowadzone są rozmowy mające doprowadzić do podpisnia umowy o wolnym handlu, których skutkiem powinno być zwiększenie wzajemnej wymiany handlowej do poziomu 160 mld euro do 2015 roku.


Uboat Line to powstałe w 2008 roku przedsiębiorststwo specjalizujące się w organizacji przepraw promowych, transportu intermodalnego oraz dostarczania usług dla branży TSL na terenie Europy. W 2011 roku Uboat Line uruchomił międzynarodowe call center w Gliwicach zajmujące się obsługą europejskich klientów Spółki oraz podmiot zależny w Hamburgu - Oliwia Trans GmBH, który specjalizuje się z pozyskiwaniu klientów na rynku niemieckim. W styczniu 2012 roku Uboat Line zadebiutował na rynku NewConnect, pozyskując 2,5 mln zł z oferty prywatnej.


Źródło: Uboat Line

17.01.2012


Tagi: transport, spółka w Indiach


Udostępnij

SPOTKANIA BIZNESOWE

BIK PARK WROCŁAW I

giełda

Najnowsza inwestycja Biura Inwestycji Kapitałowych wchodzi w ostatni etap realizacji...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

giełda

Coraz intensywniejsza rozbudowa miast, potrzeba bezproblemowego...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Na stronie Industrial.pl ­udostępniono pierwszy w Polsce Kalkulator Specjalnych Stref...


giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Komfort rodziców, zadowolenie maluchów, a przede wszystkim kształtowanie kultury spożywania rodzinnych...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Kinnarps - europejski lider branży meblowej i Collectomate - polski startup technologiczny...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...