QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
Szukaj 

Malta House w Poznaniu

Skanska Property Poland otrzymała właśnie pozwolenie na budowę Malta House, swojego pierwszego projektu biurowego w Poznaniu. Będzie to także pierwszy biurowiec z certyfikatem środowiskowym LEED w tym mieście.NAJNOWSZE INFORMACJE

Malta House to zielony kompleks biurowy klasy A, który zostanie zbudowany zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Będzie to pierwszy w Poznaniu biurowiec precertyfikowany w systemie oceny budynków zrównoważonych LEED na najwyższym, platynowym poziomie. Łączna powierzchnia najmu Malta House wynosić będzie 15 700 m2. Najemcy będą mieli do dyspozycji 275 miejsc parkingowych. Dodatkowymi atutami projektu będą bez wątpienia zielony dach z widokiem na jezioro Malta oraz ogród w patio. Obiekt został zaprojektowany przez Pentagram Architekci, a generalnym wykonawcą biurowca będzie Skanska S.A. Za komercjalizację Malta House odpowiedzialna jest Skanska Property Poland. Planowane oddanie inwestycji do użytku to trzeci kwartał 2013 roku.


Malta House powstanie w samym centrum zielonego Poznania, przy ulicy ks. Abpa Antoniego Baraniaka. Doskonałe położenie biurowca nad jeziorem Malta, wśród najbardziej atrakcyjnych terenów rekreacyjnych miasta, oraz znakomity dostęp do komunikacji miejskiej to niewątpliwe walory projektu. Obiekt znajdować się będzie także w bezpośrednim sąsiedztwie centrum handlowego Galeria Malta. Dzięki temu, że budynek zbudowany zostanie na obszarze miejskim, możliwe będzie wykorzystanie istniejącej już infrastruktury, w tym udogodnień takich jak zlokalizowane w pobliżu banki, restauracje, sklepy oraz różnego rodzaju punkty usługowe. Ze względu na położenie biurowca nad jeziorem Malta, projekt architektoniczny przygotowano ze szczególną starannością, tak aby budynek jak najlepiej wpisał się w otaczający go krajobraz.


Podobnie jak inne projekty Skanska Property Poland, biurowiec Malta House uzyska certyfikaty LEED oraz GreenBuilding . Innowacyjne, inteligentne technologie zastosowane podczas jego projektowania i budowy pozwolą na znaczne ograniczenie kosztów operacyjnych budynku, co przełoży się na oszczędności dla najemców. Jednocześnie budynek stworzy wyjątkowe środowisko wewnętrzne, które sprzyjać będzie wzrostowi efektywności pracowników poprzez zapewnienie im komfortowych warunków pracy. Będzie to możliwe dzięki minimalizacji napływu ostrego światła słonecznego oraz wysokiej dokładności w zakresie utrzymania parametrów powietrza zarówno pod względem jego wilgotności, jak i dostępu powietrza świeżego. Ponadto, Malta House został zaprojektowany w taki sposób, aby zapewnić maksymalny dostęp do światła dziennego i widoków na zewnątrz dla co najmniej 75% powierzchni przeznaczonej do pracy biurowej. Pionierskie rozwiązania wykorzystane w Malta House, które pozytywnie wpłyną na całkowity bilans energetyczny kompleksu, komfort pracy oraz zminimalizują jego oddziaływanie na środowisko naturalne.


Zgodnie z wynikami badań przeprowadzonych w Stanach Zjednoczonych, budynki posiadające certyfikat LEED gwarantują spadek kosztów operacyjnych o około 8-9% w porównaniu do referencyjnych budynków, a koszty zużycia energii w nich są niższe o około 30%.


Źródło: Skanska Property Poland

04.01.2012


Tagi: biurowiec, Malta House, certyfikat LEED, zielone budownictwo


Udostępnij

ATAL BUSINESS CENTERS - WROCŁAW

foto

Wrocławski biurowiec Krakowska 35 jest już w ostatniej fazie...

BIK PARK WROCŁAW I

giełda

Najnowsza inwestycja Biura Inwestycji Kapitałowych wchodzi w ostatni etap realizacji...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

giełda

Coraz intensywniejsza rozbudowa miast, potrzeba bezproblemowego...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Na stronie Industrial.pl ­udostępniono pierwszy w Polsce Kalkulator Specjalnych Stref...


giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Komfort rodziców, zadowolenie maluchów, a przede wszystkim kształtowanie kultury spożywania rodzinnych...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Kinnarps - europejski lider branży meblowej i Collectomate - polski startup technologiczny...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

SPOTKANIA BIZNESOWE