QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
FORD
Szukaj 

Letia Business Center w Legnicy

Letia Business Center będzie nowoczesnej klasy biurowcem o łącznej powierzchni ponad 8 000 m2. Mamy nadzieję stworzyć w tym miejscu tętniące życiem centrum biurowo- konferencyjno–wystawiennicze. Prestiżowa powierzchnia biurowa to tylko jeden aspekt naszego przedsięwzięcia. Pod szklaną kopułą, znajdzie się również przestrzeń wystawiennicza o powierzchni ponad 470 m2, którą planujemy zagospodarować na wiele rozmaitych sposobów. Naszą ambicją jest, aby w najbliższych latach LBC stało się ważnym miejscem na polskiej mapie obiektów konferencyjnych. Nawiązujemy w tym celu kontakty z firmami szkoleniowymi, organizatorami konferencji i seminariów z całej Polski.Najnowsze informacje

Pierwsza konferencja w LETIA BUSINESS CENTER odbędzie się już w 2012 roku. Zaplanowaliśmy organizację wielu eventów biznesowych B2B oraz kulturalnych, którymi chcemy zainteresować nie tylko lokalną społeczność. Ważnym elementem funkcjonowania obiektu będą także wydarzenia okolicznościowe naszych akcjonariuszy, którymi są KGHM Polska Miedź, Urząd Marszałkowski i Politechnika Wrocławska.


Lokalizacja

LBC powstaje przy jednej z głównych ulic Legnicy, w samym sercu miasta. Górująca nad całym obiektem szklana kopuła, łączy nową cześć budynku z przepiękną, wybudowaną w I połowie XX wieku klasycystyczną bryłą starej części. Praktyczne rozwiązania technologiczne oraz bliskie sąsiedztwo z zabytkową częścią Legnicy i jej barokowymi zabudowaniami sprawiają, że kompleks ten jest wspaniałym i prestiżowym miejscem do ulokowania siedziby.


Szklana kopuła

Kunsztowna, szklana kopuła wieńcząca budowlę stanie się wizytówką KGHM LETIA, Legnicy oraz naszego regionu. Będzie to jedyna tego typu konstrukcja w Polsce. Jej wysokość sięga 19 m, a powierzchnia całkowita to 8 000 m2. Konstrukcja wsparta jest na 4 potężnych, żelbetowych słupach, stojących na szesnastu palach, wpuszczonych w grunt na głębokość 11 m. Do jej wykonania użytych zostanie 70 ton stali. Charakterystycznym elementem będą szyby o nieregularnych kształtach, które doskonale dodadzą wizualnej lekkości monumentalnej kopule.


Biznes z klasą

Zamiarem Legnickiego Parku Technologicznego jest ożywienie tej lokalizacji i nadanie jej nowego biznesowego wymiaru. Dzięki częściowemu dofinansowaniu z funduszy unijnych zapewnimy miejsce na prowadzenie biznesu z klasą, zarówno lokalnym przedsiębiorcom jak i firmom z poza regionu, które chcą zlokalizować się w LBC. W cenie wynajmu przyszły lokator otrzyma możliwość prowadzenia działalności w inteligentnym budynku, wyposażonym w najnowsze rozwiązania technologiczne. Zapewniamy nie tylko możliwość zagwarantowania sobie niepowtarzalnego miejsca pracy ale również dostęp do dodatkowych, przydatnych funkcji, takich jak:

  • sale konferencyjne
  • sala konferencyjna na 80 osób - wyposażona w najnowszy sprzęt i wyróżniająca się oryginalnym designer
  • prestiżowa powierzchnia wystawiennicza, przeszklone foyer
  • pracownia komputerowa na 25 stanowisk pracy - z możliwością wykorzystanie jej na szkolenia
  • pracownię rapid prototyping
  • pokoje socjalne dla użytkowników budynku
  • pokoje gościnne
  • restauracja

Pracownie: komputerowa i Rapid prototyping

Atutem dla lokatorów LBC będzie dostęp do dodatkowych funkcji kompleksu. W budynku znajdzie się pracownia komputerowa mieszcząca 25 użytkowników, w której można będzie korzystać ze sprzętu komputerowego podłączonego do Internetu czy organizować szkolenia. Z myślą o innowacyjnych przedsiębiorcach, pracowniach konstruktorskich, potrzebach grupy kapitałowej KGHM Polska Miedź S.A. oraz wszystkich zainteresowanych najnowszymi technologiami, w LBC utworzona zostanie pracownia trójwymiarowego drukowania zwana inaczej rapid prototyping czy stereolitografią.


Technologia drukowania w 3D polega na fizycznym drukowaniu zaprojektowanych modeli i produktów. Dzięki czemu wizja danego przedmiotu zmienia się w prototyp realnego produktu. Technologia ta jest doskonałym rozwiązaniem dla ograniczenia kosztów projektowania i wdrażania nowych wyrobów. Dzięki temu systemowi przedsiębiorstwa są w stanie taniej, szybciej i sprawniej wdrażać w życie swoje wizje. Drukowanie wyrobów w trójwymiarze daje szerokie możliwości również dla wizualizacji detali czy konstrukcji. Stereolitografia to nie tylko same prototypy, ale także przygotowania wizualizacji modeli, które posłużą ocenie zadowolenia klientów. Rapid prototyping używa się np. w medycynie przy wykonywaniu implantów i w budownictwie - do wizualizacji modeli.


Restauracja

W kompleksie znajdzie się restauracja obsługująca zarówno firmy ulokowane w LBC jak i zapewniająca catering uczestnikom organizowanych tam wydarzeń. Restauracja stylem oraz sposobem funkcjonowania będzie dopasowana do wysokiego standardu, jaki panować będzie w LETIA BUSINESS CENTER.


Pokoje gościnne

W obiekcie znajdować się będzie 5 kondygnacyjny dom gościnny o łącznej powierzchni 612 m2. Jednocześnie gościć w nim będą mogły 23 osoby. Na potrzeby hotelu zostanie stworzony odrębny parking wewnątrz budynku.KONTAKT:

Magdalena Monteiro - Menadżer ds. Marketingu i Kontaktów Inwestorskich

tel. 76 74 75 443, mobile: 697 890 426

e-mail: m.monteiro@kghm.letia.pl

KGHM Letia

Legnicki Park Technologiczny SA

ul. Murarska 4-5, 59-220 Legnica

www: www.kghm.letia.pl


Źródło: KGHM Letia

27.12.2011


Tagi: Legnica, Letia Business Center, centrum biurowo-konferencyjno–wystawiennicze


Udostępnij

SPOTKANIA BIZNESOWE

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

W naszym kraju zdecydowanie dominują mikrofirmy. Ich udział w strukturze wszystkich przedsiębiorstw wynosi aż 96%...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Na stronie Industrial.pl ­udostępniono pierwszy w Polsce Kalkulator Specjalnych Stref...


giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Komfort rodziców, zadowolenie maluchów, a przede wszystkim kształtowanie kultury spożywania rodzinnych...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Nokia postanowiła stworzyć miejsce, w którym mogą spotkać się start-upy, innowatorzy oraz pasjonaci nowych technologii...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...